جرا نباید همراه برگر، نوشابه نوشید؟

برای بعضی از افراد برگر بدون نوشابه اصلاً معنی ندارد و این دو باید حتماً با هم مصرف شوند. حتماً می‌دانید که نوشیدنی‌های حاوی شکر برای سلامتی مضر هستند اما شاید ندانید که ترکیب برگر و نوشابه از آنچه که فکر می‌کنید هم بدتر است. یعنی علاوه بر اینکه برای وزن شما مفید نیست بلکه عوارض دیگری نیز دارد.

Burger-and-Soda

غذاهای پروتئینی به عضله‌سازی در بدن کمک می‌کنند که بسیار مفید و خوب است. اما اگر غذاهای پروتئینی رو همراه با نوشیدنی‌های حاوی شکر مصرف کنیم، مضرات مصرف آنها بیش از فوایدشان خواهد بود.

تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف غذا همراه با نوشیدنی حاوی شکر باعث می‌شود که چربی کمتر در بدن اکسید شود. به عبارتی چربی کمتری در بدن شکسته می‌شود. حال اگر فردی غذای پروتئینی رو با نوشیدنی حاوی شکر مصرف کند، این کاهش شکستن چربی، بیشتر هم خواهد شد و بخش زیادی از چربی شکسته نمی‌شود.

این یعنی اگر غذا رو با نوشیدنی حاوی قند و شکر بخورید، چربی‌سوزی کمتر می‌شود و اگر غذای شما پروتئین زیادی هم داشته باشد، باز هم این چربی‌سوزی کم و کمتر می‌شود و با اهداف شما برای کاهش وزن سازگاری ندارد و برای‌تان مشکل وزنی بیشتری ایجاد می‌کند.

همین امر باعث می‌شود که خیلی زود دوباره احساس گرسنگی کنید. این در حالیست که وقتی که پروتئین مصرف می‌کنیم و در کنار آن نوشابه نمی‌نوشیم،‌ تا ساعت‌ها بعد از مصرف غذای پروتئینی سیر خواهیم ماند. اما اگر نوشابه رو هم به غذای پروتئینی خود اضافه کنیم، خیلی زود مجدداً احساس گرسنگی خواهیم کرد و به خصوص هوس غذاهای شور و ترش خواهیم داشت.

بنابراین از دو جهت ضرر می‌کنید زیرا هم هوس غذایی خیلی زود به سراغ شما می‌آید و هم در اثر نوشیدن نوشابه، کالری بیشتری دریافت کرده‌اید. پس اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، مواد غذایی پروتئینی رو همراه با نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین نخورید. یا وقتی که برای صبحانه تخم‌مرغ می‌خورید، در کنار آن آبمیوه حاوی شکر و به خصوص آبمیوه صنعتی ننوشید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

مطلب فوق از سایت یکا توسط موتور جستجوگر هوشمند لینک بیار به صورت خودکار دریافت شده است. مسئولیت محتوای مطلب، با سایت منبع مربوطه می‌باشد.

همه کلماتعین عبارت
«موضوع جستجو»