«بلوک 9 خروجی 2» یک سایکو درام سینمایی است؟

فروش فیلم در اکران عمومی و جایگاه آن در رنکینگ و جدول فروش، الزاماً نشانگر ارزش هنری و میزان مرغوبیت آن نیست. «بلوک 9 خروجی2» دوم اسفند سال گذشته روانه اکران شد و با فروش ناچیز خود در میان فیلم های قعر جدول فروش زمینگیر شد. با این حال «علیرضا امینی» که اساساً فیلم پر فروشی در کارنامه اش ندارد و سریال نوروزی او به نام «تعطیات رویایی» هم در شبکه دو سیما چنگی به دل نزد.، در فیلم سینمایی «بلوک 9 خروجی2»دست روی موضوع خوبی گذاشته است و مخاطب را به پیامدهای تلخ طلاق متوجه کرده است. «امینی» در فیلم «بلوک 9 خروجی 2» اصراری ندارد، راه حلی را پیش پای زوج های درگیر اختلاف بگذارد اما در بازنمایی عوارض جدایی زوج های بچه دار و تاثیرات روانی ناشی از طلاق بر روح و روان بچه های طلاق نسبتاً موفق عمل کرده است. انتظار می رود «بلوک 9 خروجی2» به اندازه فیلم «ملی و راه های نرفته اش» در نمایش خانگی با اقبال مخاطبان روبرو گردد و مهجوریت زمان اکران برایش تکرار نگردد.

یکی از امتیازات «بلوک 9 خروجی2» بازی های خوبی است که «امینی» از بازیگران فیلم گرفته است. امتیازی که ضریب باور پذیری فیلم او را بالا برده است. از بازیگر نقش سحر بگیر تا بازیگران با تجربه ای مثل «امیر جعفری»، «آذرنگ »و «پانته آ بهرام.» با این حال فضا برای نقش آفرینی «شبنم مقدمی» در نقش یک روانشناس فراخ نیست و بازی تک سکانسی او خیلی در یادها نمی ماند. با این حال فیلم «بلوک 9 خروجی2»تا رسیدن به آستانه یک سایکودرام فاصله زیادی دارد و اگر فیلمنامه با حوصله و تمرکز بیشتری نوشه می شد،آنگاه «بلوک 9 خروجی2» مورد مطالعاتی خوبی برای سینمای سایکودرام بود.

از نکات جالب توجه در توزیع «بلوک 9 خروجی2» اشاره ناشر یعنی موسسه «سرو رسانه پارسیان» به قیمت 6000 تومانی محصول است. ناشر همانند فیلم قبلی خود «کمدی انسانی»، بر روی پاکت محصول قیمت فیلم را با احتساب ارزش افزوده 6000 تومان قید کرده است تا دلیل افزایش قیمت فیلم های شبکه در سال 97 را توضیح داده باشد.

مطلب فوق از سایت روزانه‌های‌سینمایی توسط موتور جستجوگر هوشمند لینک بیار به صورت خودکار دریافت شده است. مسئولیت محتوای مطلب، با سایت منبع مربوطه می‌باشد.

همه کلماتعین عبارت
«موضوع جستجو»