نشانه بیداری در «پل خواب»

«پل خواب» نه اقتباس بلکه ملهم از رمان جاودانه «جنایات و مکافات» داستایوسکی ­است. به این خاطر خیلی به دنبال پیچیدگی­ ها و جنبه های عمیق روانشناختی در اولین فیلم «اکتای براهنی» نباشید. همین که آقازاده یک شاعر و داستان نویس مطرح، گوشه چشمی به ادبیات کلاسیک داشته است و داستانی جنایی را سرانداخته است، جای شکر دارد. «براهنی»پسر در فیلم «پل خواب» برای اینکه مجبور نباشد در راه پر پیچ و خم پرداخت شخصیت شهاب با بازی«ساعد سهیلی» بیافتد و درگیر لایه ­های تو در توی روان آشفته او نشود، شهاب را معتاد به مواد مخدر صنعتی نشان داده است و به این خاطر بیننده در تحلیل علل و انگیزه­ های جنایاتی که از شهاب سر می ­زند، عامل اصلی را تاثیرات ماده توهم زای مخدر می ­داند و آنچه که گره گشای کلاف داستان می ­شود، پی بردن به اعتیاد شهاب است.  دستاویزی به نام اعتیاد آنچنان کار را برای نویسنده و کارگردان سهل کرده است که از پرداختن به شخصیت های فرعی مثل پدر(اکبر زنجانپور) و نامزد(آناهیتا افشار)غفلت کرده و آن دو را تا حد تیپ نگه داشته است. .

«پل خواب»با درجه بندی سنی و زیر نویس انگلیسی روانه بازار شده است و نخستین کالایی است که با برند«سوره» در سالجاری تامین و عرضه شده است.

مطلب فوق از سایت روزانه‌های‌سینمایی توسط موتور جستجوگر هوشمند لینک بیار به صورت خودکار دریافت شده است. مسئولیت محتوای مطلب، با سایت منبع مربوطه می‌باشد.

همه کلماتعین عبارت
«موضوع جستجو»